Moda na sztuczne trawy trwa nadal. Psychologowie od lat dowodzą zbawiennego wpływu zielonej barwy roślin na nasz stan psychiczny – patrzenie na zielone rośliny w naszym otoczeniu ułatwia nam walkę ze stresem oraz pozwala na efektywne wypoczywanie.

Ozdobne trawy to szczególne rośliny, z którymi wiąże się wrażenie lekkości, dzikości i naturalności. Coś z tego przenika do każdego miejsca, w jakim się znajdują.

Szum traw pobudza zmysły. Działa kojąco. Dawniej trawy można było spotkać głównie w ogrodach i parkach. Dzięki różnorodności form i kolorów trawy ozdobne są jednak niezmiernie atrakcyjne i uniwersalne pod względem zastosowania! Tam, gdzie brakuje miejsca i prawdziwego gruntu pod nogami, warto umieszczać je w donicach. Doskonale wyglądają zarówno w wysokich cygaretkach, jak i w skrzyniach. Są świetnym i oryginalnym uzupełnieniem różnych kompozycji, mogą być też samodzielną dekoracją.

Sztuczne trawy w postaci kęp umieszczonych w donicach czy też w kształcie snopków znajdziemy niemal w każdym supermarkecie czy sklepie z dodatkami. Przeróżne gatunki, rozmiary, ceny i… różna jakość.

Nic nie jest drogie samo z siebie, drogie wydaje się zawsze w porównaniu do czegoś innego. Ludzie często czują się oszukani, kiedy za rzekomo ten sam produkt płacą różne ceny w różnych miejscach. Często pojawia się na przykład pytanie, dlaczego u nas dany produkt kosztuje tyle i tyle, a w supermarkecie płaci się za niego 20% mniej. Otóż rozchodzi się o jakość użytych materiałów, no i jakość wykonania. O dbałość o detale.

Produkty na naszej stronie są projektowane pod zamówienie. Nie są one ogólnodostępne i nie znajdziesz ich w żadnej fabryce. Często spotykamy się z podróbkami tych produktów. Są one odrobinę tańsze ale… no właśnie: ALE. Przyjrzyj się im uważnie, a zobaczysz plastikowe nieestetyczne wykończenia. Materiał w dotyku jakoś nie ten. Kolory takie nienaturalne, sztuczne. Z daleka widać, że to sztuczne rośliny. Nasze produkty są zdecydowanie trwalsze, lepiej dopracowane i bardziej realistyczne. Nie płowieją i nie blakną pod wpływem słońca.

Tak jak w większości przypadków, za ceną idzie jakość. W przypadku sztucznych roślin też możesz się o tym przekonać. Zwykle rośliny – czy to małe kwiaty, czy okazałe drzewka – stawiamy w reprezentacyjnym miejscu. Widocznym dla nas i dla osób z zewnątrz. Dlatego nie warto wybierać roślin kiepskiej jakości. Jeśli decydujesz się na sztuczne rośliny, nie oszczędzaj, a produkt, który kupisz, będzie cieszyć Twoje oko przez długie lata.