Jak wygląda sztuczne drzewko oliwne?

Oliwki to większe krzewy lub niewysokie drzewa, które w naturze mogą osiągać wysokość od około 4 do nawet 15 m wysokości. W przypadku oliwek uprawianych w donicach będzie to jednak nie więcej niż 2-3 metry, pod warunkiem właściwej pielęgnacji. Sztuczna oliwka, tak jak naturalne drzewko, może pochwalić się gęstą koroną oraz skręconym, krzywym pniem, pokrytym sękami i naroślami. Charakteru roślinie dodaje między innymi szarawy odcień korony oraz oryginalny kolor liści, które są ciemnozielone na wierzchu, a popielate lub srebrzysto-zielone pod spodem. Sztuczne drzewko oliwne doskonale oddaje charakterystyczne cechy tego gatunku, takie jak skórzasty wygląd liści, czy obecność delikatnych włosków na ich spodzie, co daje efekt wspomnianej różnicy kolorów. Jeśli chodzi o sztuczne drzewko oliwkowe z kwiatami, które naturalnie pojawiają się latem, to warto wiedzieć, że mają one subtelną barwę żółto-białą i są zebrane w wiechowate kwiatostany. Natomiast owoce oliwki przypominają swoim kształtem małe, maksymalnie 4-centrymetrowe jajka. Ich kolor początkowo jest szarozielony, a w miarę dojrzewania zmienia się stopniowo w odcień fioletowo-czarny i całkowicie czarny. Prezentowane sztuczne drzewka oliwkowe są dostępne wielu wariantach do wyboru – o różnej wysokości, a także w stanie kwitnienia lub w stanie owocowania. Dzięki temu łatwiej jest dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań.

W jakim wnętrzu sprawdzi się sztuczna oliwka?

Drzewo oliwne sztuczne sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brak jest warunków do uprawy naturalnej rośliny. Należy wiedzieć bowiem, że oliwka nie jest mrozoodporna, wymaga regularnego podlewania, nie lubi zbyt suchego powietrza i potrzebuje stanowiska dobrze nasłonecznionego – minimum 6 godzin słońca w ciągu dnia. Naturalnej oliwki nie da się uprawiać więc między innymi w łazience pozbawionej okna. Sztuczna oliwka poradzi sobie w każdych warunkach, a ze względu na swoją wysokość od 120 do nawet 270 cm, pozwoli efektownie zagospodarować praktycznie każdą przestrzeń. Świetnie sprawdzi się w dużym salonie, w przestronnym pokoju kąpielowym, a także w holu i każdym innym pomieszczeniu z wysokimi sufitami. Jeśli chodzi o styl aranżacyjny, który najlepiej dopełni takie drzewko, to warto wskazać tutaj przede wszystkim styl rustykalny, angielski, prowansalski, naturalny, boho czy japandi. Zasadniczo, ze względu na swoją kolorystykę, sztuczne drzewko oliwne będzie prezentowało się dobrze w większości nowoczesnych aranżacji. Jasnozielony kolor liści drzewka oliwkowego pasuje między innymi do odcieni szarości, brązu, bieli czy naturalnego drewna.

Dlaczego warto postawić na sztuczne drzewko oliwkowe?

Wybierając do swojego domu sztuczne drzewko oliwne, nie musisz martwić się o jego pielęgnację, wymagania stanowiskowe, czy czas oczekiwania na osiągnięcie optymalnej wysokości. Sztuczna oliwka będzie dokładnie taka, jaką wymarzył sobie jej właściciel – zarówno pierwszego dnia po zakupie, jak i po wielu latach dekorowania wnętrz. Sztuczne drzewka oliwkowe dostępne w naszym sklepie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają nam stworzyć rośliny do złudzenia przypominające te spotykane podczas wakacji w krajach śródziemnomorskich. Dzięki temu każde drzewo oliwne sztuczne z naszego asortymentu prezentuje się niezwykle naturalnie i skutecznie dodaje wnętrzom szyku.