Bambusy ozdobne – zalety

Drzewko bambusowe posiada niewątpliwą zaletę – jednocześnie łączy w sobie minimalizm, elegancję i powiew egzotyki. Ma piękną, dosyć prostą formę, bez rażących kolorów, fikuśnych wzorów, czy kształtów, przez co nie dekoncentruje i nadaje się do każdego wnętrza. Możemy powiedzieć wręcz, że jest rośliną ujmującą “elegancką”, a przy tym nie rzucającą się w oczy. Wiele osób decyduje się na drzewko bambusowe w przestrzeni biurowej, w sypialni, a nawet w poczekalniach i recepcjach. Zieleń we wnętrzach koi zmysły, uspokaja, pomaga się zrelaksować. Sztuczny bambus wysoki może pełnić funkcję “kotary” dzielącej dwa pomieszczenia, na przykład przestrzeń sypialnianą i dzienną. Tego typu “zielona ściana” udekoruje wnętrze, ale przy tym okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Poza tym, taką roślinę można szybko i łatwo przemieścić, co bywa problematyczne w przypadku ścianki działowej, czy regału. Umieszczenie sztucznego bambusa na balkonie pomoże odgrodzić się od wzroku sąsiadów. To bardzo elegancki i oryginalny rodzaj żywopłotu.

W jakich wnętrzach sprawdzi się bambus dekoracyjny?

Sztuczny bambus będzie pięknie współgrał z innymi elementami wystroju, wpisującymi się w styl urban jungle. To połączenie nowoczesności i futurystyczności miasta, z dziką przyrodą. Taka aranżacja wpływa na wszystkie zmysły, jest niezwykle modna i pomaga nadać ciepła oraz niepowtarzalnego klimatu w budynkach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się chłodne i bez wyrazu. Bambus dekoracyjny będzie współgrał także ze stylem loftowym, na przykład z surowym kamieniem, cegłą, drewnem. To także wymarzony dodatek do wszelkich salonów spa, gabinetów masażu, czy galerii, gdzie zależy nam na harmonii, spokoju oraz elegancji. To wdzięczna roślina, która z powodzeniem może zostać postawiona w naszej kuchni, jadalni, czy na tarasie, gdzie chcemy wprowadzić nieco zieleni, życia i przytulności. Osoby, które martwią się, że ich pomieszczenia wydają się zbyt zimne w odbiorze, ponieważ dominuje w nich biel, czerń i brak im wyrazu, powinny zastanowić się nad ustawieniem w nich właśnie drzewka bambusowego.

Bambusy – o czym warto wiedzieć?

Bambusy to niezwykłe rośliny, które występują aż w ponad tysiącu odmian. Wśród nich znajdziemy bambusy drzewiaste, które mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów wysokości, a także bambusy okrywowe, czy krzewiaste, które pochodzą z górzystych części Azji i co roku zwiększając swoje rozmiary nawet o 50%. Przez to mówi się, że są najszybciej rosnącą na świecie rośliną. Ze względu na tak silne zróżnicowanie w obrębie jednej rośliny – warto dokładnie przemyśleć i rozeznać wygląd naszego wymarzonego drzewka. Sztuczny bambus posiada ogrom zalet, a przede wszystkim nie zmienia swojego kształtu czy wysokości, dzięki czemu możemy idealnie dopasować go do naszego wnętrza. W wielu kulturach bambus jest symbolem szczęścia i wszelkiej pomyślności. Być może dlatego, iż znaleziono dla niego aż tysiąc zastosowań, a w niektórych regionach świata produkuje się z niego niemal wszystko.