Święta już za pasem, dlatego też i u nas, garść inspiracji. W konkretnym stylu. Tym razem, w nieustanie modnym Skandynawskim.

Choinka – klasyczna czy drewniana… a może taka z książek?

Święta w Skandynawskim Stylu: efektowna choinka na pniu z niewielką ilością ozdób, czy też wyłącznie z lampkami, czy też minimalistyczna drewniana, która ociepli każde wnętrze. Obecnie styl skandynawski ewoluuje – to od nas zależy czy będziemy trzymać się go ściśle i pozwolimy sobie na odrobinę eklektyzmu.

święta styl skandynawski choinka
Źródło: Sosna na Pniu , Pinterest.com

Święta w Skandynawskim Stylu – w niecodziennym wydaniu.

choinka z książek styl skandynawski
Źródło:http://www.craftginclub.co.uk/

Zawsze w tym przypadku liczy się prostota i oszczędność formy. Podstawowa kolorystyka to odcienie szarości, czerni, srebra oraz bieli. Coraz częściej się zdarza, że ta surowa forma przełamywana jest także pastelowymi odcieniami różu, zieleni czy też jak przystało na Boże Narodzenie – czerwienią, złotem i tak popularną teraz miedzią.

Proste bombki, trochę papieru oraz szklane kwiatki.

choinka świąteczna
Źródło: Pinterest.com

Bardzo łatwo ubierając choinkę można otrzeć się o kicz, najzwyczajniej w świecie przesadzić. Sama nie mogę się zdecydować na jeden styl, a co roku wyciągam z walizki bombki, które mają więcej lat niż ja.

Tegoroczne katalogi skandynawskich marek wnętrzarskich zachwycają surowymi aranżacjami. Ich świąteczne pomysły są eklektyczne – łączą naturalne, chropowate blaty, pieńki i kosze z blaskiem złotych dodatków i geometrią ozdób, robią to bez niepotrzebnego zadęcia, z właściwym sobie urokiem.

choinka z desek styl skandynawski minimalizm styl skandynawski
Źródło: Pinterest.com

A tutaj pomysł na oryginalny świecznik

świecznik świąteczny - Święta w Skandynawskim Stylu
Źródło: Pinterest.com

O ile wnętrza urządzone w stylu skandynawski cechuje się oszczędnością w fakturze i kolorystyce o tyle w świątecznej aranżacji nabierają ciepła i wyjątkowego charakteru.