Łódź — fascynująca i wciąż nieodkryta

Przez lata postrzegana stereotypowo, jako miasto szare i typowo przemysłowe. A to nieprawda! Na własne oczy przekonaliśmy się, że obecnie podniszczone stare fabryki zmieniają się w cuda nowoczesnej architektury.

Strefa wielkomiejska jest centralnym i najstarszym obszarem miasta. Najlepiej ukształtowanym urbanistycznie. To właśnie tu znajduje się najwięcej okazałych budynków mieszkalnych i fabrycznych. To właśnie tu, na ulicy Kilińskiego, mieści się Przystanek mBank, gdzie w sierpniu tego roku mieliśmy możliwość zaaranżowania przestrzeni z wykorzystaniem sztucznej roślinności.

Balkony – Przystanek mBank

Początkowo na balkonach wewnątrz siedziby banku znajdowały się żywe rośliny – bluszcze i powoje. Jednak zbyt wysoka temperatura i brak cyrkulacji powietrza w zamkniętej przestrzeni sprawiły, że rośliny niestety nie przetrwały roku.

Zdjęcia przed:

W tym momencie wkroczyliśmy do akcji. Inwestorowi zależało na jak najbardziej naturalnym efekcie i zabezpieczeniu roślin środkiem UV.

Rośliny zwisające – Bluszcze

W swojej ofercie mamy kilka rodzajów roślin zwisających – powoje, trzykrotki, ołustki, winobluszcze czy bluszcze hedera. Po spotkaniu z inwestorem i wizji lokalnej wybór padł na klasyczny bluszcz Hedera – biało-zielony (długość 180 cm) i jasnozielony (długość 150 cm).

Bluszcze te są praktycznie nie do odróżnienia od żywych roślin. Materiał, z którego wykonane są liście, jest woskowany, kolory są żywe, dokładnie odwzorowane zostały plamki i unerwienie.

Dodatkowo na życzenie klienta bluszcze zostały zabezpieczone substancją chroniącą przed blaknięciem.

Efekt końcowy – pięć zielonych balkonów ze zwieszającymi się kaskadami bluszczu, prezentował się rewelacyjnie.